▼ Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın! ▼

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru

▼ Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın! ▼

Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın!

▼ Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın! ▼

Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın!

▼ Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın! ▼

Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın!

▼ Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın! ▼

Size özel kampanyayı incelemek için tıklayın!

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru Sonucu

111.3 HP

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru Nedir?

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru, motorun ürettiği gücü ifade eder. Bir saniyede bir ayağı 550 pound hareket ettirmek için gereken güçle veya bir dakikada bir ayağı 33,000 pound hareket ettirmek için gereken güçle hesaplanır. Güç, işi yapmak için gereken oranla ölçülür.

Ama nihayetinde beygir gücünü anlamak, 1770'lerin İskoç dağlık bölgelerine bir yolculuk yapmayı ve kaynar suya, makinelere ve biraya bakmayı gerektirir.

Beygir Gücünün Arkasındaki Tarih

'Beygir (Hp) Hesaplama Motoru' terimi, teknolojiyi önemli ölçüde iyileştirmesine rağmen, genellikle buhar motorunu icat etmekte hatalı olarak borçlandırılan İskoç mucidi James Watt tarafından yazılmıştır.

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru terimine nasıl ulaştığı biraz matematik, biraz gözlem ve biraz şaşkınlık gerektirir.

Watt, 1776 yılında mevcut buhar motoru tasarımlarını, performansı önemli ölçüde arttırmak ve yakıt ekonomisini iyileştirmek için (öncelikle kömür kullandılar) yeniden tasarladığında, yeni motorunun yeteneklerini hala mecburen ve kelimenin tam anlamıyla atlarla sürdüğü bir pazara satmanın bir yoluna ihtiyacı vardı. Bu yüzden, motorlarının, tahıl değirmenleri gibi atlı makinelerle karşılaştırıldığında ne kadar daha iyi olduğunu göstermekten daha iyi bir yol olduğunu düşündü.

Sanayi devriminde kullanılan aynı cihazın aynı zamanda bugün kullandığımız bir terimi ortaya çıkarması biraz da uygun.

Beygir Gücü Motor Gücünü Nasıl Ölçer?

Çeşitli hesaplamalar genellikle sadece matematikçiler için ilgi çekicidir, ancak bazı sayılar kaçınılmazdır. Watt bir atın kaldırabileceği ağırlık arasında bir ilişki seçti - kasnağın içinden geçen bir ipi yerdeki bir ağırlığa kadar çekerken - bir saniyede bir metre yükseklikte. Bugün, bir beygir gücünün bir saniyede 550 kilo ağırlık ayağı kaldıran bir ata eşit olduğunu söylüyoruz. Bu sayı, atların güçlülük gösterdiği göz önüne alındığında, bir standarda karar vermesi gerektiğine karar verdiğinde Watt'a ulaştı.

Bu çok gibi görünebilir, ancak daha fazlası ile garaj kapısı açıcıları var. Ortalama bir ev sahibinin garaj kapısı açacağı 1/2 hp'dir, ancak 1 hp ve 2 hp modelleri bulunmaktadır.

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru, işin yapıldığı oranın bir ölçümüdür ve bu iş için uygulanan kuvvet miktarının bir ölçümü olan torktan farklıdır. Toyota'nızın motorunda, yüksek beygir gücünün bir kez hareket ettikten sonra daha yüksek bir çalışma oranını sürdürecek şartname olduğunu düşünebilirsiniz.

Beygir Gücü Taşıtlarda Nasıl Çalışır?

Bu araç özelliklerinde gördüğünüz şekillere nasıl dönüşür? İlk önce, verilen rakamların en yüksek beygir gücüne değindiğini anlamalısınız. Örneğin , altı ileri manuel olan 2020 Corolla SE , 6,600 rpm'de 169 beygir gücü veya motorun dakikada devir verir. Başka bir deyişle, motor hızı 6,600 dev / dak'a yükseldikçe, verdiği beygir gücü 169'luk bir zirveye yükselir, daha sonra motor devri daha da arttıkça hafifçe düşer.

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru, doğrudan performansa konuştuğundan, alıcıların dikkate alması gereken önemli bir özelliktir. Belirli bir araç için, daha fazla beygir gücüne ve daha fazla torka sahip bir motor daha hızlı hızlanacaktır - rampalarda sıklıkla kullanılan sürücüler için - ve daha fazla çekme güvenilirliği sunan sürücüler için önemlidir. Aynı araç için daha düşük beygir gücünde bir motor daha yavaş bir hızlanma karşılığında daha fazla yakıt ekonomisi sunar.

Biraya gelince, efsaneye göre, Watt'ın buhar motorunun ilk müşterilerinden biri olan bir bira fabrikası, mucidi at kadar güçlü bir makine üretmeye zorladı. Brewer sahip olduğu en güçlü atı seçti ve elinden geldiğince sert sürdü. Watt'ın ortaya çıkan motoru attan bile daha güçlüydü ve matematiği beygir gücü için yerine getiren motorun çıktısıydı.

Tabii ki, Watt'ın gününde, 5 hp'lik bir buhar motoru tüm odayı dolduracaktı. Bugün, motorlar kaputunuzun altına elli kat daha güçlü.

Beygir (Hp) Hesaplama Motoru ile girilen KW (KiloWatt) değerine göre aracınızın beygir (HP) değerini hesaplayabilirsiniz. 'PAYLAŞ' veya 'BEĞEN' butonlarını tıklayarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilmemiz için bize yardımcı olun.

Yeni Eklenen Hesaplama Motorları

Hayatınızı kolaylaştıracak, size zaman kazandıracak tüm hesaplamaları kolayca yapabileceğiniz tek adres. 'PAYLAŞ' veya 'BEĞEN' butonlarını tıklayarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilmemiz için bize yardımcı olun. İstediğiniz hesaplama motorlarını bize info@hesaplamamotoru.com e-posta adresinden iletebilirsiniz. En kısa sürede istemiş olduğunuz hesaplama motorunu burada görebilirsiniz.