TYT Puan Hesaplama Motoru

TYT Puan Hesaplama Motoru Sonucu

Ham Puan = 500

TYT Puan Hesaplama Motoru Nedir?

TYT Puan Hesaplama Motoru TYT Sınavı Üniversite sınavının ilk basamağıdır. Bu sınavla birlikte aldığınız puana göre 2 yıllık eğitim veren üniversitelere kayıt yaptırabilirsiniz. AYT ve YKS Puanlarına %50 den fazla katkısı olan eski dönemin ygs sınavı ile aynı görevi gören vir sınavdır. 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Fen, 20 Sosyal sorusu olan 120 soruluk bir test sınavıdır. ÖSYM tarafından belirlenen tarihte sınavlar yapılır. Aynı zamanda Başvuru içinde ÖSYM'ye başvurmanız gerekir, belirlik bir dönemde kayıları açılmaktadır.

www.hesaplamamotoru.com sizin için bu konuyu araştırmış ve netlerinize göre puanınızı hesaplamak için algoritma yazmıştır. Bu hesaplama türü ÖSYM nin resmi sitesinde yayınlanan pdf tarafımızca okunup hazırlanmıştır.

Yeni Eklenen Hesaplama Motorları

Hayatınızı kolaylaştıracak, size zaman kazandıracak tüm hesaplamaları kolayca yapabileceğiniz tek adres. 'PAYLAŞ' veya 'BEĞEN' butonlarını tıklayarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilmemiz için bize yardımcı olun. İstediğiniz hesaplama motorlarını bize info@hesaplamamotoru.com e-posta adresinden iletebilirsiniz. En kısa sürede istemiş olduğunuz hesaplama motorunu burada görebilirsiniz.