YKS AYT Puan Hesaplama Motoru

YKS AYT Puan Hesaplama Motoru Sonucu

Sözel Puan = 500

Eşit Ağırlık Puan = 500

Sayısal Puan = 500

Yabancı Dil Puan = 500

YKS AYT Puan Hesaplama Motoru Nedir?

YKS AYT Puan Hesaplama Motoru YKS AYT Sınavları Üniversite sınavının 2. basamağı olan sınav puanlarıdır. Bu puanlar ile puanları tutan ögrencilerin doğrudan üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim görme hakkı kazanabilirler. Bu puanlar TYT Puanının bir kısmını kullanarak 2. basamak sınavlarından da gelen puanlar ile hesaplanır.

YKS AYT Puanlarını TYT Puanları ile birlikte 5 sınav daha etkiler. Bunlar Edebiyat 40 soru, Sosyal 40 soru, Matematik 40 soru, Fen Bilimleri 40 soru ve son olarak Yabancı Dil 80 soru. Bu sınavlar ayrı ayrı birbirinden bağımsız olarak yapılır. Her bir ögrenci bu sınavlara girebilir. Bu sınavların sonucunda 4 alanda Sözel, Eşit Ağırlık, Sayısal, Yabancı Dil olarak puan alır.

TYT Puanınızı bilmiyorsanız öncelikle sizin için hazırladığımız TYT Puan Hesaplama Motoru' kullanarak TYT puanınızı hesaplayınız. Bu sınavlar ÖSYM nin kendi hazırladığı ve girişlerini kotrol ettği resmi sınavlardır. Bu sınavlara katılmak için öncelikle başvuru tarihleirnde ÖSYM ' nin ilgili kuruluşlarına başvurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için ÖSYM' nin resmi web sitesine bakabilirsiniz.

Yeni Eklenen Hesaplama Motorları

Hayatınızı kolaylaştıracak, size zaman kazandıracak tüm hesaplamaları kolayca yapabileceğiniz tek adres. 'PAYLAŞ' veya 'BEĞEN' butonlarını tıklayarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilmemiz için bize yardımcı olun. İstediğiniz hesaplama motorlarını bize info@hesaplamamotoru.com e-posta adresinden iletebilirsiniz. En kısa sürede istemiş olduğunuz hesaplama motorunu burada görebilirsiniz.